Kontakt Saada küsimus KLubi Treeningud Võistlused Buldog
KLUBI
Saada küsimus
Siseinfo
Kontakt
Lühiajalugu
Üldinfo

Pildid Meened Laagrid
 
Lühiajalugu
Avaleht KLUBI Lühiajalugu

Karateklubi IVL on Eesti Idamaade Võitlusviiside Liidu (IVL) õigusjärglane. IVL loodi 28.04.1989 Eesti ühe legendaarsema karatetreeneri Peeter Saare initsiatiivil, kelle õpilased on võitnud aastatel 1981-1984 kümneid medaleid NSV Liidu meistrivõistlustelt karates. Karateklubi IVL on Eesti Karate Föderatsiooni asutajaliige.

1989-1993 oli klubi peatreeneriks Peeter Saar, järelkasvu juhendasid endised nimekad karatesportlased: Valdur Peebo, Kaido Randalu, Vello Parasin ja Priit Seli. Alates 1994. aastast kuni tänaseni on klubi juhatajaks ja peatreeneriks Priit Seli.

IVL karatekad on peale Eesti taasiseseisvumist võitnud hulgaliselt medaleid ja karikaid rahvusvahelistelt võistlustelt. Kirkamad medalid on klubile toonud Alo Pormeister, kes on Euroopa kadettide- (1995) ja juunioride meister (1998), kahekordne Finnish Openi võitja (1997 ja 1998) ja Swedish Openi võitja (1998). Kokku on võidetud rahvusvahelistelt võistlustelt ligi 50 medalit, Eesti meistrivõistlustelt üle 100 medali.

Klubis õpetatakse TAMA Kenpo Karate stiili, mis põhineb Okinawa Kenpo Karate ja Korea Tae Kwon Do tehnikatel. Stiilile on lisatud võistluskarate uusimaid tehnikaid ja taktikat.